حق مسلم ما

آذر ۲۸، ۱۳۹۴

محدودیت‌های تازه ورود به آمریکا با امضای اوباما به قانون تبدیل شد


باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا با امضای لایحه بودجه سال آینده این کشور، محدودیت‌های تازه‌ برای ورود به این کشور را هم به عنوان بخشی از قانون بودجه تایید کرده است.
این محدودیت‌ها که ده روز پیش در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شده بود شامل بعضی شهروندان ۳۸ کشوری می‌شود که در حال حاضر بدون ویزا به آمریکا سفر می‌کنند.
بر اساس فصل ۲۰۳ از متن بودجه سال آینده آمریکا - که بعد از تصویب سنا و امضای اوباما به قانون تبدیل شده - اگر شهروندان این ۳۸ کشور در پنج سال گذشته به سوریه، عراق یا کشورهای حامی تروریسم از نظر وزارت خارجه آمریکا (ایران، سودان و سوریه) سفر کرده باشند، نمی‌توانند مانند گذشته بدون ویزا وارد آمریکا شوند. 
به علاوه کسانی که تابعیت دوگانه این کشورها را هم دارند، از جمله ایرانی‌هایی که شهروند کشورهای معاف از ویزا مانند بریتانیا، استرالیا یا فرانسه هستند، باید با اجرای قانون تازه برای سفر به آمریکا درخواست ویزا کنند.
یعنی سی و هشت کشور جهان از جمله بریتانیا , فرانسه و... به هزاران تروریست ایرانی , سودانی یا عراقی پاسپورتهای خودشان را داده اند چون ناتوان از تشخیص تروریست از غیر تروریست هستند , این طرح علاوه بر غیر عقلانی بودن بطور غیر مستقیم به مردمان و منتخبان آنها که سیاستمدارانشان هستند در 38 کشور جهان توهین میکند.
در همین راستا طی روزهای گذشته دیوید اوسیلوان، سفیر اتحادیه اروپا و سفرای ۲۸ کشور اروپایی در آمریکا، در مورد پیامدهای مصوبه جدید مجلس نمایندگان آمریکا که محدودیت‌های تازه‌‌ای برای سفر بدون ویزا به آمریکا اعمال خواهد کرد، هشدار داده‌اند. گویا آمریکا خودش را برای ریاست جمهوری رادیکالی مانند ترامپ آماده میکند .
هنوز زمان مشخصی برای اجرای قانون تازه تعیین نشده است.