حق مسلم ما

دی ۲۰، ۱۳۹۱

آیا به دادن عادت کرده اید ؟

چگونه میتوانیم ترک عادتهای بد را تمرین کنیم ؟ آیا تابحال شما داده اید ؟ نگوئید که من نداده ام و هرگز نخواهم داد , دادن فی نفسه چیز بدی نیست , خیلی ها در اروپا و آمریکا در روز روشن با افتخار میدهند و به دادنشان فخر می فروشند بر عکس ایران که برای حفظ آبرو یا اغفال دیگران بعضی ها یواشکی و در ساعات سر شب میروند دریک جای دور افتاده  مثلا حوالی دماوند میدهند  , چون هم دلشان میخواهد بدهند هم میخواهند کسی نفهمد؟ اگر هم تا بحال نداده اید شاید سن و سال شما خیلی کم است , هیچ فکر کرده اید در تمام عمرتان چند بار داده اید ؟ وقتی انسان در یک کشور آزاد میدهد , آی کیف دارد ! آی کیف دارد ... اما در ایران بعد از دادن تا دفعه بعدی هنوز جاش میسوزد ؟ چرا ؟ آیا فکر میکنید به دادن عادت کرده اید ؟ اصلا احکام شرعی در مورد دادن چیست ؟ چرا اینقدر آخوندها و مخصوصا آیت الله خامنه ای سفارش به دادن میکند ؟ 
آیا شما انگشتی هستید ؟ آیا دادن را فریضه الهی میدانید ؟ چرا مو بلوندهای چشم آبی میدهند و از نتیجه دادنشان راضی و خرسند هستند ولی ما ایرانی ها بعد از هر بار دادن از کرده خود پشیمان میشویم ؟ معمولا دفعه اول در کم سن و سالی می دهیم , آنقدر ذوق زده میشویم که شب خوابمان نمیبرد چرا که فردا میخواهیم بدهیم ,  دادن را نشانه بزرگ شدن میدانیم !چرا ؟ 
چرا برخی آدمها اینقدر هزینه میکنند تا ما را تشویق و ترغیب به دادن کنند ؟ آیا دادن بد است ؟ 
غربی ها همینطوری فله ای میدهند و حالش را میبرند , اما برای ما مهندسی میکنند و ما باز هم از دادنمان شرمگینیم ! 
ما ایرانی ها عادت کرده ایم بدهیم , بدون اینکه به نتایج ان فکر کنیم ! روز دادن که میرسد جو گیر میشویم و خودمان را به زمین و زمان میزنیم که بدهیم . 
اصلا فکر کرده اید چه کسانی بیشتر از دیگران میدهند ؟ و چرا ؟ 
هر چه انسان کم سواد تر باشد بیشتر علاقه دارد بدهد و هر چه آدمی تحصیلکرده تر باشد در دادن تردید میکند . متخصصین و کارشناسان علوم دادن اعتقاد دارند , آنها که انگشت میزنند بیشتر از آنها که امضا میکنند میدهند . چرا ؟
اگر بگویم هرگز نداده ام دروغ است , اما تصمیم گرفته ام که دیگر ندهم ! شما هم به ما بپیوندید تا تعدادمان از 63 درصد بیشتر شود , بیائید همه با هم یکبار برای همیشه تصمیم بگیریم که تا آخوندها و آخوند پرستان بر ایران حاکم هستند هرگز رای ندهیم ! رای دادن ما برای آنها  مشروعیت می آورد و برای ما بدبختی و شرمندگی به دنبال دارد. بیائید روز 24 خرداد 1392 را روز رای ندادن سبز نامگذاری کنیم ! 
من انگشت نمی زنم , من سواد دارم , من قیم نمی خواهم , من رای نمی دهم .!
شما چطور ؟