حق مسلم ما

مهر ۲۳، ۱۳۹۰

استفن هارپر نان ملایان را آجر کرد .


ستفن هارپر"* دیشب (جمعه شب) گفت هیچ مخالفت یا خصومتی با مردم ایران ندارد ولی رژیم تهران ظاهراً بزرگ ترین خطری است که صلح و امنیت دنیا را تهدید می کند.در پی متهم شدن جمهوری اسلامی ایران به توطئه برای ترور سفیر عربستان سعودی در واشنگتن، "استفن هارپر"*، نخست وزیر کانادا، دولت جمهوری اسلامی ایران را "بزرگ ترین خطر" برای صلح و امنیت جهان خواند.
"استفن هارپر" دیشب (جمعه شب) گفت هیچ مخالفت یا خصومتی با مردم ایران ندارد ولی رژیم تهران احتمالاً بزرگ ترین خطری است که صلح و امنیت دنیا را تهدید می کند.
در روز پنجشنبه وزیر امورخارجۀ کانادا نیز نسبت به گزارش های مربوط به توطئه برای تروزر سفیر عربستان در واشنگتن، واکنش نشان داده و گفته بود کانادا به تحریم ها و مجازات هائی خواهد پیوست که مألاً در این ارتباط علیه جمهوری اسلامی ایران به موقع اجرا گذاشته خواهد شد.
گزارش هائی که در هفتاد و دو ساعت اخیر منتشر شده است از تلاش آمریکا برای قانع ساختن متحدان این کشور به اعمال تحریم های تازه ای علیه ایران حکایت می کند.
تحریم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران یکی از اهداف واشنگتن در این راستا است .
حالا باید منتظر ماند و دید آیا کانادا صادرات گندم و فراورده های چوبی را به جمهوری اسلامی متوقف میکند یا نه ؟ اگر هارپر صادرات گندم به ایران را متوقف کند باید گفت " کانادا نان ملایان را آجر کرد "