حق مسلم ما

خرداد ۱۳، ۱۳۹۲

آیا تهران از تحریم پول ایران استقبال میکند؟ مردم چطور؟

دیروز کاخ سفید اعلام کرد که بر اساس فرمانی که باراک اوباما روز دوشنبه صادر کرده است، تحریم‌های جدیدی اما این بار مستقیما بر پول رایج ایران وضع خواهد شد. موسسات مالی که معاملات ریال را تسهیل میکنند و یا در حساب‌های خود مقدار زیادی ریال دارند، شامل تحریم‌های جدید خواهند شد.منبع

ريال ايران هم اكنون هم يك پول غير قابل استفاده در خارج از مرزهاي ايران است،من كه هدف از اين تحريم را نفهميدم، همین الان هم با پول ایران خرید و فروشی صورت نمی گیرد . این پول تقریبا در هیچ جای دنیا اعتباری ندارد مگر احتمالا در افغانستان یا امارات متحده عربی یا شاید هم عربستان که حاجی ها میرن اونجا برای زیارت . در هیچ کجای دنیا با این پول ( ریال ایران ) هیچگونه معامله بزرگ یا تجارتی که ارزش و اهمیت داشته باشه انجام نمیشه .
حتی تعدادی صراف که گاهی مبلغی را از ایران یا به ایران منتقل میکنند در حقیقت جابجایی انجام نمی شود . طرف در تهران چهار میلیون میگیرد شریکش  مثلا استرالیا هزار دار میده به مثلا پسر دانشجوی طرف . فرداش هم یک ایرانی مقیم استرالیا هزار دلار میده به صراف در سیدنی  که توی تهران برسه دست مادر پیرش . این که جابجایی انجام نمیشه .
واقعا هدف این تحریم چیست ؟ چطوری میخواد اثر داشته باشه ؟ فقط قیمت ارز را در ایران بالا می بره که به نفع دولت ایران و به ضرر ملت ایران است .
با این نوع تحریم مستقیما مردم ایران میرن زیر فشار بیشتر ! دولت و حکومت اسلامی استقبال هم خواهند کرد . چون دلارشون را گرانتر خواهند فروخت در بازار آزاد و کسری بودجه را تامین خواهند کرد . اما کالاهای وابسته به ارز گران خواهد شد و این یعنی گرفتاری بیشتر مردم ایران .
من که معنی این تحریم را نمی دانم ؟ اوباما دنبال چیست ؟ محدود کردن حکومت یا سخت کردن معیشت ایرانی ها و نگران کردن چهار خانواده ای که مثلا بچه شون در اروپا درس میخونه . واقعا کسی میدونه اثر این تحریم چه خواهد بود ؟ به من هم بگین اگه میدونید در بخش نظرات .