حق مسلم ما

دی ۱۳، ۱۳۹۰

آیا فائزه به زندان می رود ؟

غلامعلی ریاحی در گفت‌و‌گو با خبرنگار  ایلنا، در این باره گفت: «بر اساس این حکم فائزه هاشمی برابر حکم دادگاه به جرم فعالیت تبلیغی علیه نظام به شش ماه حبس و ۵ سال محرومیت از فعالیت‌ و عضویت در احزاب٬ گروه‌ها٬ انجمن‌ها٬ فضای مجازی و فعالیت رسانه‌ای و مطبوعاتی محکوم شد.»

وی افزود: «این حکم امروز اعلام شده و طبق قانون ۲۰ روز مهلت داریم که نسبت به حکم اعتراض کنیم.»

غلامعلی ریاحی، پیشتر گفته بود که «پرونده فائزه هاشمی رفسنجانی با اعلام جرم دادستانی تهران و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به دلیل مصاحبه او با وب‌سایت «روز آنلاین» به جریان افتاده است».

فائزه هاشمی رفسنجانی در گفت‌و‌گویی با «روز آنلاین» در مورد هتاکی‌هایی که در پارکینگ حرم شاه عبدالعظیم علیه وی صورت گرفت اظهار نظر کرده بود.

بر اساس ویدئویی که اسفندماه سال ۸۹ در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، چند تن از «لباس‌شخصی‌ها» با حمله به فائزه هاشمی و بستگانش، وی را با الفاظ رکیکی مورد خطاب قرار دادند.

به دنبال این واقعه، خانم هاشمی در مصاحبه‌ای با سایت «روزآنلاین» که در تاریخ اول اردیبهشت‌ماه منتشر شد «بخش‌های درون حاکمیت» را مسئول این هتاکی‌ها دانست.

وی در این گفت‌و‌گو گفته بود: «مشخص است این‌ها خودسر نیستند. این مسائل نه تنها درباره ما، بلکه درباره همه، کاملا با برنامه‌ریزی انجام می‌شود و این تز را دنبال می‌کند که یا با ما باشید، یا ساکت باشید، یا نباشید.»

فائزه هاشمی رفسنجانی که در جریان اعتراض‌ها به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، دو بار بازداشت شده است، همچنین با تأکید بر این‌که «همان افرادی که دستور سرکوب مردم را می‌دهند» چنین هتاکی‌هایی را سازماندهی می‌کنند گفته بود: «اداره مملکت الان با همین رجاله‌ها و اراذل و اوباش است.»

در همین حال غلامحسين محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاييه و دادستان کل کشور، روز دوشنبه گفته است که وب‌سايت «هاشمی رفسنجانی» به دليل مصاديق مجرمانه فيلتر شده است.